Reisverslag Malawi van juf Linda
World Teacher Malawi 2017 Lilongwe
Inmiddels staat juf Linda alweer een even voor de klas. Het was een hele belevenis. In Malawi ga je echt terug naar de basis van het onderwijs. Met volle klassen en weinig materialen lesgeven, hoe doe je dat? Tijdens de reis is er vooral gewerkt met actieve werkvormen, zodat alle leerlingen gemotiveerd en uitgedaagd worden in de lessen. Ze heeft veel geleerd en genoten van deze reis. Lees hier haar reisverslag.
- Linda in standard 2 (groep 4). In deze klas zitten 110 leerlingen. Er zijn geen tafels en stoelen aanwezig, alleen een bureau voor de juf en een krijtbord. De lessen worden gegeven in de taal Chichewa. Ook krijgen ze één uur Engels per dag.
- Een groepsfoto van veel mensen die de afgelopen 2 weken samen hebben gewerkt. O.a. directeuren, leerkrachten, studenten, pabo-leerkrachten en de mensen van de organisatie Edukans in Malawi.
- Aan alle scholen zijn workshops gegeven over active learning en communicatie.
- Drie keer in de week wordt de dag geopend met een assembly (ochtendritueel). De kinderen doen wat opwarmingsoefeningen en ze zingen met elkaar het volkslied.
- Dit is een bovenbouw. In de bovenbouw staat er vaak wel bankjes voor de leerlingen. Ze krijgen alle lessen in het Engels en één uur Chichewa per dag.
- Samen overleggen en discussiëren over de les.
- Op 1 mei (dag van de arbeid) waren de scholen gesloten. Wij hebben een sportdag georganiseerd voor een groep kinderen.